TESERVIS, 3 DELAR, silver, St Petersburg, mitten av 1800-talet.

Kannan Adolf Speer, gräddnäcka Carl Magnus Ståhle, sockerskål Carl Siewers. Nyrokoko, ciselerad dekor av vinrankor. Kannan med monogramgravering och beninlägg i handtag. Insidan förgyllda. Höjd 14 cm, 10 cm och 9 cm. Vikt ca 1065 g.

Åldersrelaterat slitage. Förgyllningen sliten.

Klubbat pris
1 100
12 463
1 148
Utropspris
800 - 1 200 EUR
Budhistorik (18 bud)
9
14 maj 2018 17:17
1 100 EUR
8
14 maj 2018 16:56
1 050 EUR
11 maj 2018 12:33
1 000 EUR
11 maj 2018 12:33
1 000 EUR
9 maj 2018 21:09
795 EUR
9 maj 2018 21:09
775 EUR
5 maj 2018 9:52
700 EUR
5 maj 2018 9:52
680 EUR
5 maj 2018 9:51
660 EUR
5 maj 2018 9:51
640 EUR
5 maj 2018 9:26
620 EUR
5 maj 2018 9:26
600 EUR
5 maj 2018 8:28
570 EUR
5 maj 2018 8:28
550 EUR
4 maj 2018 15:49
500 EUR
3 maj 2018 22:25
380 EUR
3 maj 2018 20:39
350 EUR
3 maj 2018 18:31
121 EUR