URNOR, ETT PAR, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722).

Blomsterdekor i famille vertefärger. Senare ställ och lock i trä medföljer. Höjd 22 cm, med ställ och lock 30 cm.

Sedvanligt slitage. Smärre kantnagg. Små skador i träställen.

Klubbat pris
1 250
14 163
1 304
Utropspris
500 - 700 EUR
Budhistorik (24 bud)
15 maj 2018 17:23
1 250 EUR
15 maj 2018 17:23
1 200 EUR
15 maj 2018 8:28
1 150 EUR
15 maj 2018 8:05
1 100 EUR
11 maj 2018 13:28
1 050 EUR
11 maj 2018 12:39
1 000 EUR
11 maj 2018 8:44
980 EUR
11 maj 2018 8:42
960 EUR
10 maj 2018 9:42
900 EUR
10 maj 2018 7:18
880 EUR
8 maj 2018 10:23
820 EUR
8 maj 2018 10:23
800 EUR
6 maj 2018 8:03
770 EUR
4 maj 2018 20:10
750 EUR
4 maj 2018 20:10
740 EUR
4 maj 2018 16:50
720 EUR
4 maj 2018 16:50
700 EUR
4 maj 2018 16:50
620 EUR
4 maj 2018 16:50
600 EUR
4 maj 2018 16:47
520 EUR
4 maj 2018 16:47
500 EUR
4 maj 2018 13:15
440 EUR
3 maj 2018 22:11
420 EUR
3 maj 2018 17:02
400 EUR