KARMSTOLAR, ett par, empire Ryssland 1820-1840.

Ryggkrön med skuren dekor, armstöd med avslutande delfiner, fast stoppad klädsel. Bredd 60 cm, sitthöjd ca 52 cm, total höjd 93 cm.

Renoverade och kompletterade. Ställvis fanerskador.

Detta föremål lämnas ut på Stora Robertsgatan 12 efter avslutad auktion.

Klubbat pris
920
9 697
1 053
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (10 bud)
15 maj 2018 18:08
920 EUR
15 maj 2018 18:08
900 EUR
15 maj 2018 18:06
870 EUR
15 maj 2018 18:05
850 EUR
15 maj 2018 15:22
810 EUR
5 maj 2018 12:55
790 EUR
4 maj 2018 20:13
770 EUR
4 maj 2018 14:28
750 EUR
3 maj 2018 20:21
650 EUR
3 maj 2018 19:42
30 EUR