SEKRETÄR AV ANDERS SCHERLING, gustaviansk, Stockholm 1783

Mahognyfanerad med mässingsbeslag och mässingslister. Skiva av grön kolmårdsmarmor. Signerad ASL och med Stockholms hallstämpel 1783. Skivans märkt på undre sidan med rödkrita Otydlig text och No 4. Höjd 125 cm, bred 92 cm, djup 47 cm.

Skador, lös drag knopp, skivans gångjärn sönder.

Klubbat pris
2 700
30 591
2 817
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
Budhistorik (19 bud)
15 maj 2018 18:59
2 700 EUR
15 maj 2018 18:58
2 600 EUR
15 maj 2018 18:57
2 500 EUR
15 maj 2018 18:57
2 400 EUR
15 maj 2018 18:54
2 300 EUR
15 maj 2018 18:54
2 200 EUR
15 maj 2018 18:54
2 108 EUR
15 maj 2018 18:51
2 100 EUR
15 maj 2018 18:51
2 000 EUR
15 maj 2018 18:50
1 950 EUR
15 maj 2018 18:47
1 900 EUR
15 maj 2018 18:46
1 850 EUR
15 maj 2018 18:33
1 800 EUR
15 maj 2018 16:38
1 100 EUR
15 maj 2018 11:56
1 050 EUR
15 maj 2018 9:24
1 000 EUR
6 maj 2018 22:11
500 EUR
4 maj 2018 12:29
150 EUR
3 maj 2018 20:03
100 EUR