MINNESMEDALJ, koppar, Ryssland, Nikolai I, 1850-tal.

Till minne av avtäckandet av Nikolai I:s monument i Sankt Petersburg 1859. Tillverare P. Brusnitsyn. Diameter 86 mm. Vikt cirka 234 g.

Smärre slitage, fläckar och repor.

Klubbat pris
380
4 336
395
Utropspris
700 - 750 EUR
Budhistorik (5 bud)
15 maj 2018 8:55
380 EUR
6 maj 2018 22:38
200 EUR
5 maj 2018 22:39
100 EUR
4 maj 2018 7:39
35 EUR
4 maj 2018 6:45
30 EUR