SKRIN, trä och tenn, Ryssland, troligen Veliky Ustyug, 1800-talets slut.

Träskrin med fodral av delvis syrebehandlat, "frostat" tenn. Längd 15,5 cm, höjd 7 cm.

Smärre slitage. Liten lagning i botten. Låset defekt.

40
453
42
Utropspris
750 - 800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
10 maj 2018 18:59
40 EUR
6 maj 2018 8:45
30 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

287. Sten Eklund, "Bordet".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
28 000

ditt bud
26 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
28 000 SEK