SKRIN, trä och tenn, Ryssland, troligen Veliky Ustyug, 1800-talets slut.

Träskrin med fodral av delvis syrebehandlat, "frostat" tenn. Längd 15,5 cm, höjd 7 cm.

Smärre slitage. Liten lagning i botten. Låset defekt.

40
453
42
Utropspris
750 - 800 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (2 bud)
10 maj 2018 18:59
40 EUR
6 maj 2018 8:45
30 EUR