PÅSKÄGG, porslin. Kejserliga porslinsfabriken, S:t Petersburg, 1800-talets slut.

Förgylld dekor med handmålat motiv av uppståndelsen med kyrillisk text. Höjd 7 cm.

Åldersrelaterat slitage. Förgyllningen sliten.

Klubbat pris
220
2 493
230
Utropspris
350 - 400 EUR
Budhistorik (5 bud)
15 maj 2018 12:26
220 EUR
15 maj 2018 3:05
200 EUR
14 maj 2018 19:25
55 EUR
4 maj 2018 10:02
50 EUR
4 maj 2018 7:37
30 EUR