TALLRIK, porslin, Ryssland, Kejserliga porslinsfabriken, Nikolai I, 1825-55.

Med målad dekor av tsar Mikael av Ryssland (1596-1645). Vitt botten med vinröd bård, förgylld kant, dekor och kejserlig dubbelörn. Diameter 24 cm.

Smärre ytslitage.

Klubbat pris
610
6 911
636
Utropspris
400 - 600 EUR
Budhistorik (20 bud)
15 maj 2018 18:04
610 EUR
15 maj 2018 17:28
590 EUR
15 maj 2018 15:36
570 EUR
15 maj 2018 15:36
560 EUR
15 maj 2018 15:18
540 EUR
15 maj 2018 15:18
520 EUR
15 maj 2018 15:16
500 EUR
15 maj 2018 15:16
480 EUR
15 maj 2018 15:13
460 EUR
15 maj 2018 15:13
440 EUR
15 maj 2018 15:11
420 EUR
15 maj 2018 15:11
400 EUR
15 maj 2018 13:25
380 EUR
13 maj 2018 8:11
360 EUR
10 maj 2018 12:07
340 EUR
10 maj 2018 11:45
320 EUR
5 maj 2018 23:12
300 EUR
5 maj 2018 23:12
290 EUR
4 maj 2018 10:07
270 EUR
4 maj 2018 6:31
250 EUR