EPÅLETTER, 2 par, för manskap vid Uhlanerna, Ryssland, 1800-talets andra hälft.

Gul och röd sammet över metallpanel, mässingbeslag i form av halvmåne och fjäll samt Alexander II:s monogram i förgylld mässing. De mindre med gul och röd sammet och tygband över rektangulär kartongpanel med rundad kant. Med Alexander II:s monogram, det ena bytt senare. Längd 13,5 cm och 10 cm.

Smärre slitage. Liten buckla. Ett monogram bytt.

Эполеты, 2 пары, для рядовых. Красный желтый бархат на металле, монограмма Александра II. Длина 13,5 см и 10 см

Klubbat pris
500
5 665
522
Utropspris
700 - 800 EUR
Budhistorik (4 bud)
13 maj 2018 13:10
500 EUR
13 maj 2018 13:09
400 EUR
4 maj 2018 21:05
320 EUR
4 maj 2018 10:06
300 EUR