LJUSSTAKAR, ett par, brons, senempire, 1800-talets mitt.

Patinerade och delvis förgyllda. Trepassformad fot med lejontassar och akantusblad. Räfflad, uppåt avsmalnande pelare, urnformad ljuspipa med blommor och blad. Höjd 33,5 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
850
9 631
887
Utropspris
500 - 600 EUR
Budhistorik (38 bud)
11
14 maj 2018 19:08
850 EUR
14 maj 2018 19:08
830 EUR
11
14 maj 2018 19:07
810 EUR
14 maj 2018 19:07
810 EUR
11
14 maj 2018 19:07
790 EUR
14 maj 2018 19:07
770 EUR
11
14 maj 2018 19:06
721 EUR
14 maj 2018 19:06
701 EUR
11
14 maj 2018 19:06
700 EUR
11
14 maj 2018 19:05
681 EUR
14 maj 2018 19:02
661 EUR
9
14 maj 2018 19:02
641 EUR
14 maj 2018 19:02
635 EUR
14 maj 2018 19:01
621 EUR
9
14 maj 2018 19:00
601 EUR
14 maj 2018 19:00
590 EUR
14 maj 2018 18:39
581 EUR
10
14 maj 2018 18:39
561 EUR
14 maj 2018 18:39
560 EUR
10
14 maj 2018 18:34
540 EUR
14 maj 2018 14:25
520 EUR
10
14 maj 2018 14:25
510 EUR
10
14 maj 2018 11:03
490 EUR
13 maj 2018 6:28
470 EUR
9
13 maj 2018 6:28
450 EUR
13 maj 2018 6:28
440 EUR
9
13 maj 2018 4:00
400 EUR
12 maj 2018 12:11
340 EUR
8
12 maj 2018 11:41
300 EUR
9 maj 2018 22:03
280 EUR
7 maj 2018 11:25
250 EUR
6 maj 2018 10:32
220 EUR
4 maj 2018 20:34
200 EUR
4 maj 2018 10:21
150 EUR
3 maj 2018 23:02
100 EUR
3 maj 2018 22:44
70 EUR
3 maj 2018 22:36
50 EUR
3 maj 2018 21:10
30 EUR