1042232

Karl Emanuel Jansson

(Finland, 1846-1874)
Karl emanuel jansson, stilleben.

KARL EMANUEL JANSSON, STILLEBEN.

Sign. -64. Olja på duk 28x31 cm.

Färgbortfall. Åldersrelaterat slitage.

Övrigt

A tergo dedikation.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Klubbat pris
23 200
235 313
27 328
Utropspris
20 000 - 25 000 EUR
Budhistorik (10 bud)
8
15 maj 2018 17:01
23 200 EUR
15 maj 2018 17:01
23 000 EUR
15 maj 2018 16:25
17 000 EUR
13 maj 2018 22:04
14 500 EUR
11 maj 2018 21:21
2 700 EUR