STOLAR, 6 st, Senbarock/Rokoko, 1700-tal.

Snarlika. Skuren dekor. Balusterformad ryggbricka. Svängda, kopplade ben. Lös, stoppad sits.

Slitage. Senare målning och klädsel. Smärre torrsprickor.

Klubbat pris
1 550
17 779
1 622
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Budhistorik (3 bud)
14 maj 2018 5:50
1 550 EUR
13 maj 2018 21:00
1 500 EUR
5 maj 2018 22:38
1 000 EUR