Väinö Kunnas

(Finland, 1896-1929)
Väinö Kunnas
(Finland, 1896-1929)

VÄINÖ KUNNAS, olja på duk, signerad

Jazzflickan, 1920-tal. 68x50 cm.

Tavastehus konstmuseum 1996.

Klubbat pris
1 100
12 551
1 144
Utropspris
1 500 EUR
Budhistorik (5 bud)
15 maj 2018 15:04
1 100 EUR
15 maj 2018 15:04
1 000 EUR
5 maj 2018 18:48
800 EUR
4 maj 2018 21:46
700 EUR
4 maj 2018 12:34
100 EUR