TAKARMATUR, glas och målad metall, 1800-talets slut.

Sex ljusarmar. Höjd cirka 130 cm, bredd 78 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare elektrifiering.

Klubbat pris
1 150
13 030
1 200
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
Budhistorik (4 bud)
11 maj 2018 12:38
1 150 EUR
11 maj 2018 12:38
1 100 EUR
4 maj 2018 13:44
1 000 EUR
4 maj 2018 12:25
500 EUR