Arne Jones E1299

Oscar Kleineh

(Finland, 1846-1919)
Oscar Kleineh
(Finland, 1846-1919)

OSCAR KLEINEH, STILLEBEN MED TOBAK.

Olja på pannå, 22x26 cm. Daterad 1865 a tergo.

Finlands konstakademiskolans 100 årsutställning, 1948
Amos Andersons konstmuseum, 2002
Åbo konstmuseum, 2003

1 800
18 972
2 060
Utropspris
12 000 - 15 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
14 maj 2018 5:54
1 800 EUR
10 maj 2018 11:48
1 600 EUR
3 maj 2018 21:31
1 500 EUR
3 maj 2018 18:02
500 EUR