BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773), rokoko

Grå-grön kolmårdsmarmor skiva. Fanerad med olika träslag. Bronsbeslag. Skivan märkt undertill med rödkrita Nordin No 7?. Bredd 114 cm, djup 59 cm, höjd 83 cm. Nyckel finns.

Fanerskador. Torrsprickor. Låsen med skador.

3 100
35 123
3 234
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
14 maj 2018 10:17
3 100 EUR
3 maj 2018 22:23
3 000 EUR
3 maj 2018 19:34
30 EUR