Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Ilja Jefimovitj Repin
(Ryssland, 1844-1930)

ILJA JEFIMOVITJ REPIN, SKISS TILL "SVARTA HAVETS KOSACKER".

Signerad. Olja på duk, uppfodrad på pannå 38x45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vågig duk.

Proveniens

I ägo av samma familjen sedan början av 1900-talet.

И.Е. Репин
Эскиз к картине "Конец Черноморской вольницы"

Klubbat pris
22 200
250 194
23 166
Utropspris
15 000 - 18 000 EUR
Budhistorik (9 bud)
8 dec 2019 14:33
22 200 EUR
8 dec 2019 14:33
22 000 EUR
8 dec 2019 13:51
18 200 EUR
8 dec 2019 13:49
18 000 EUR
23 nov 2019 20:21
10 000 EUR
23 nov 2019 19:11
1 550 EUR
23 nov 2019 10:42
1 500 EUR
23 nov 2019 10:19
1 000 EUR
22 nov 2019 19:00
200 EUR
Johan Wulff
Johan Wulff
Chefsspecialist Konst
+358 (0)50 410 1377