Selected Classics Helsinki F192

Auktion: 3-15 maj, online

15 föremål
STOLAR ETT PAR, gustavianska 1700-talets slut.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
STOLAR 6 ST, rokoko, Finland 1700-tal.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
GUSTAVIANSK SPEGEL, 1700-TALETS SLUT, SVERIGE.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
STOLAR, 6 st, Senbarock/Rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Spegellampetter, ett par, senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
BRICKBORD, sengustavianskt ca 1800.
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
TAKARMATUR, glas och målad metall, 1800-talets slut.
Klubbat pris
1 150 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
SEKRETÄR AV ANDERS SCHERLING, gustaviansk, Stockholm 1783.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
LAMPETT, empire 1800-talets början.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR