Selected Classics Helsinki F192

Auktion: 3-15 maj, online

59 föremål
TOILETTESPEGEL, silver, F Lorie, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
SAMOVAR, silver, Khlebnikov, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
18 200 EUR
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
FIGURIN, porslin, Ryssland, Popov 1800-talets början.
Klubbat pris
970 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
PENNSKAFT, snidat ben, Ryssland.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
300 - 350 EUR
FIGURIN, porslin, Popov, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
900 EUR
Utropspris
1 500 - 1 700 EUR
SOPPSLEV, silver, Gratchev, S:t petersburg 1908-17.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
PÅSKÄGG, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
300 EUR
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
KANDELABER NEDREDELAR, Ryssland 1800-talets början.
Klubbat pris
4 206 EUR
Utropspris
3 000 EUR
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
IKON, Ryssland 1899-1908, okänd guldsmed сж.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
FOTOGRAFIER ETT PAR, Ryssland, början av 1900-tal.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BOKSTÖD, brons, Ryssland 1800-talets mitt.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
BORD, Ryssland Jacobstil, 1800-talets början.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
IKON, Ryssland ca 1700.
IKON, Ryssland ca 1700.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
IKON, Ryssland 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
IKON, Ryssland 1700-talets slut.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TALLRIK, porslin, Popov, 1800-tal.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
IKON,  Moskva 1898-1914, Ryssland.
Klubbat pris
3 900 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Klubbat pris
1 875 EUR
Utropspris
400 EUR
KARMSTOLAR, ett par, empire Ryssland 1820-1840.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
IKON, Moskva 1882-1899 Ryssland.
Klubbat pris
2 150 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
SALTKAR OCH SKED, silver och emalj, Moskva 1898-1917.
Klubbat pris
421 EUR
Utropspris
350 - 400 EUR
BRICKA med konversationsstycke.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
IKON, Moskva 1898-1914 Ryssland.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
KARMSTOLAR ETT PAR, Ryssland, empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
SALTKAR, Ryssland, Sankt Petersburg 1790-tal.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
750 - 800 EUR
Klubbat pris
3 400 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
DEKORATIONSTALLRIK, trä, Ryssland, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 450 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BÄGARE, silver, 1800-talets mit.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
SKOPA, silver och emalj, Gustav Klingert, Moskva 1892.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
350 - 400 EUR
MINNESMEDALJ, koppar, Ryssland, Nikolai I, 1850-tal.
Klubbat pris
380 EUR
Utropspris
700 - 750 EUR
FIGURIN, Kuznetsov, 1891-1917.
Klubbat pris
4 209 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
KAFFEKOPP, porslin, Kornilov, 1861-1881.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
TALLRIK, porslin, Kornilov, 1914-1917.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
LJUSSTAKA/CASOLETTER ETT PAR, Ryssland 1820-30-tal.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

287. Sten Eklund, "Bordet".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Budhistorik
24 000

ditt bud
22 000

ditt bud
Aktuellt bud:
24 000 SEK