Selected Classics Helsinki F192

Auktion: 3-15 maj, online

11 föremål
LJUSTAKAR ETT PAR, silver, Louis XV 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
SOCKERSKÅLAR ETT PAR, gustavianska, Olof Hellbom, Stockholm 1799.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
KAFFEKANNA, silver Petter Eneroth, Stockholm 1791.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
BRICKA, silver, London 1765.
BRICKA, silver, London 1765.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
BRICKA, silver, Tyskland, 1800-talets slut.
Klubbat pris
940 EUR
Utropspris
900 - 1 200 EUR
SAMOVAR, silver, Anders Wilhelm Felixsson, Lovisa 1851.
Klubbat pris
1 752 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
SAMOVAR, silver, Anders Wilhelm Felixsson, Lovisa 1857.
Klubbat pris
2 101 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR, silver, finska importstämplar Helsingfors 1926.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR