Miina Äkkijyrkkä

(Finland, Född 1949)
Miina Äkkijyrkkä
(Finland, Född 1949)

MIINA ÄKKIJYRKKÄ, skulptur, brons, signerad.

Springande kalv. Längd 17 cm. Höjd 18 cm.

Sedvanligt slitage.

Proveniens

Gåva från konstnären.

Klubbat pris
2 300
26 243
2 392
Utropspris
700 - 900 EUR
Budhistorik (51 bud)
15
9 okt 2018 18:52
2 300 EUR
13
9 okt 2018 18:52
2 200 EUR
15
9 okt 2018 18:52
2 100 EUR
16
9 okt 2018 18:52
2 000 EUR
15
9 okt 2018 18:52
1 950 EUR
13
9 okt 2018 18:52
1 900 EUR
15
9 okt 2018 18:51
1 850 EUR
13
9 okt 2018 18:51
1 800 EUR
15
9 okt 2018 18:51
1 750 EUR
13
9 okt 2018 18:35
1 700 EUR
14
9 okt 2018 17:58
1 650 EUR
12
9 okt 2018 17:57
1 600 EUR
14
9 okt 2018 17:57
1 600 EUR
12
9 okt 2018 17:24
1 550 EUR
14
9 okt 2018 17:24
1 500 EUR
12
9 okt 2018 17:24
1 450 EUR
14
9 okt 2018 17:24
1 400 EUR
12
9 okt 2018 17:23
1 350 EUR
14
9 okt 2018 17:23
1 300 EUR
12
9 okt 2018 17:23
1 250 EUR
14
9 okt 2018 17:23
1 200 EUR
12
9 okt 2018 16:56
1 150 EUR
13
9 okt 2018 16:56
1 100 EUR
12
9 okt 2018 16:54
1 050 EUR
13
9 okt 2018 16:54
1 000 EUR
12
9 okt 2018 12:01
980 EUR
10
9 okt 2018 12:01
960 EUR
12
9 okt 2018 12:01
940 EUR
10
9 okt 2018 12:01
920 EUR
12
9 okt 2018 9:54
900 EUR
9
9 okt 2018 9:54
880 EUR
12
9 okt 2018 9:53
860 EUR
9
9 okt 2018 9:53
840 EUR
12
9 okt 2018 9:25
820 EUR
11
8 okt 2018 23:52
800 EUR
10
8 okt 2018 16:28
780 EUR
9
7 okt 2018 21:25
760 EUR
10
7 okt 2018 15:34
740 EUR
9
4 okt 2018 10:34
720 EUR
8
4 okt 2018 10:34
710 EUR
8
2 okt 2018 14:55
700 EUR
2 okt 2018 14:55
680 EUR
29 sep 2018 7:58
640 EUR
28 sep 2018 22:09
620 EUR
28 sep 2018 15:06
600 EUR
28 sep 2018 14:58
580 EUR
28 sep 2018 9:36
560 EUR
28 sep 2018 9:04
540 EUR
28 sep 2018 9:04
520 EUR
27 sep 2018 20:39
500 EUR
27 sep 2018 18:25
300 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977