Jani Leinonen

(Finland, Född 1978)
Jani Leinonen
(Finland, Född 1978)

JANI LEINONEN, "SPECIAL K".

A tergo sign. 2012. Akryl på produkt förpackning 115x83x12 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Zetterberg Gallery. Betydande privat samling.

Zetterberg Gallery.

"Jani Leinonen, Book nr. 1", ed. Sarah Hudson, Helsingfors 2012. Illustrerad på sidan 116.

Klubbat pris
10 000
113 300
10 433
Utropspris
8 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (31 bud)
12
9 okt 2018 17:29
10 000 EUR
13
9 okt 2018 17:29
9 901 EUR
12
9 okt 2018 17:28
9 701 EUR
13
9 okt 2018 17:28
9 501 EUR
12
9 okt 2018 17:28
9 301 EUR
13
9 okt 2018 17:28
9 101 EUR
12
9 okt 2018 17:28
8 901 EUR
13
9 okt 2018 17:28
8 701 EUR
12
9 okt 2018 17:24
8 501 EUR
11
9 okt 2018 16:36
8 301 EUR
9
9 okt 2018 16:30
8 101 EUR
10
9 okt 2018 16:30
8 000 EUR
10
9 okt 2018 16:21
7 901 EUR
9
9 okt 2018 16:21
7 701 EUR
9
9 okt 2018 16:14
7 700 EUR
10
9 okt 2018 13:55
7 500 EUR
9
9 okt 2018 13:55
7 500 EUR
10
9 okt 2018 13:45
7 300 EUR
9
9 okt 2018 13:45
7 100 EUR
10
9 okt 2018 13:42
6 900 EUR
9
9 okt 2018 13:42
6 700 EUR
10
9 okt 2018 13:30
6 500 EUR
9
8 okt 2018 23:53
6 300 EUR
8
2 okt 2018 10:40
4 299 EUR
29 sep 2018 15:08
3 999 EUR
29 sep 2018 8:33
3 000 EUR
28 sep 2018 19:46
2 500 EUR
28 sep 2018 17:13
50 EUR
28 sep 2018 8:52
45 EUR
27 sep 2018 20:26
40 EUR
27 sep 2018 17:31
30 EUR

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

287. Sten Eklund, "Bordet".
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK