Contemporary Helsinki F193

56 föremål
KATI TUOMINEN-NIITTYLÄ, KANNA, keramik, signerad KTN.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
JUKKA KORPIHETE, taklampa, modellexemplar, KJM-Tuote 2000-tal.
Klubbat pris
185 EUR
Utropspris
300 - 500 EUR
PAULI PARTANEN, glasskulptur, signerad Pauli Partanen -13.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ZOLTAN POPOVITS, fat, stengods, signerad Popovits.
Klubbat pris
200 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
GEIR SÆTVEIT, soffa, "U-turn", Martela. 2000-tal.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
TEEMU SALONEN, BORDSLAMPA, "CHINESE RESTAURANT II", signerad.
Klubbat pris
1 170 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
EERO AARNIO, "Åskbollen", Adelta. Modellen formgiven 1963.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
2 000 - 2 300 EUR
TOM DIXON, barstolar, ett par, "Slab Bar Stool" 2000-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
Klubbat pris
470 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
HARRI KOSKINEN, konstglas, signerad Iittala 2012 H. Koskinen.
Klubbat pris
365 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
ILKKA KOSKELA, lounge- soffa "Spinny". 2000-tal.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR
KIRSI VALANTI, "Syli", SOFFA, 2000-tal.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
500 EUR
MÅRTEN MEDBO, skulptur, stengods, signerad M. Medbo -12.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Klubbat pris
2 801 EUR
Utropspris
1 800 - 2 000 EUR
KIRSI VALANTI, Fåtöljer ett par, "Iso Onni". 2000-tal.
Klubbat pris
1 504 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR