211
1094451

Gerda Thesleff

(Finland, 1871-1939)
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
15 900 - 18 100 SEK
1 460 - 1 670 USD
Klubbat pris
1 300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977
Gerda Thesleff
(Finland, 1871-1939)

VAS, stengods, signerad GT.

Blommor och fåglar i relief. Höjd 20 cm. Diameter 19 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.