215
1070672

Inkeri Leivo

(Finland, 1944-2010)
Utropspris
600 - 800 EUR
6 190 - 8 260 SEK
686 - 915 USD
Klubbat pris

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977
Inkeri Leivo
(Finland, 1944-2010)

INKERI LEIVO, Pokal, porslin, signerad Inkeri Leivo, Arabia -86.

Svarta linjer mot vit fond. Höjd 36 cm. Diameter 15 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Tillhört Inkeri Leivos (1944-2010) samling.