266
1087984

Paavo Tynell

(Finland, 1890-1973)
Utropspris
800 - 1 000 EUR
8 380 - 10 500 SEK
908 - 1 140 USD
Klubbat pris
1 500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977
Paavo Tynell
(Finland, 1890-1973)

TAKLAMPA, 1900-talets mitt.

Mässing med skärm av spjälor. Längd ca 75 cm, bredd 25-33,5 cm, totalhöjd 85 cm.

Omfattande skador. Skör skärm.

Formgivare