353
1107006

Elna Kiljander

(Finland, 1889-1970)
Utropspris
400 - 600 EUR
4 590 - 6 880 SEK
419 - 628 USD
Klubbat pris

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977
Elna Kiljander
(Finland, 1889-1970)

ELNA KILJANDER, Stolar, 4 st, Oy Koti - Hemmet Ab, 1940-tal.

Lackad björk med flätad repsits. Bredd 45 cm. Sitthöjd 45 cm. Total höjd 80 cm.

Slitage och märken. Något ostadiga.