363
1105124

Carl-Johan Boman

(Finland, 1883-1969)
Utropspris
500 - 700 EUR
5 740 - 8 030 SEK
523 - 733 USD
Klubbat pris
500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977
Carl-Johan Boman
(Finland, 1883-1969)

fåtölj, Oy Boman Ab 1940-tal.

Stomme i massiv ek och flätad rotting. Plymå. Bredd 65 cm. Sitthöjd ca 40 cm. Total höjd 79 cm.

Proveniens

Gunnel Nyman.