Madeleine Pyk – en samling F769
363
1105124

Carl-Johan Boman

(Finland, 1883-1969)
Utropspris
500 - 700 EUR
5 270 - 7 370 SEK
574 - 804 USD
Klubbat pris
500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977
Carl-Johan Boman
(Finland, 1883-1969)

Fåtölj, Oy Boman Ab 1940-tal.

Stomme i massiv ek och flätad rotting. Plymå. Bredd 65 cm. Sitthöjd ca 40 cm. Total höjd 79 cm.

Proveniens

Gunnel Nyman.