369
1100560

Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Utropspris
800 - 1 000 EUR
8 260 - 10 300 SEK
915 - 1 140 USD
Klubbat pris
600 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

Pallar, ett par, "Pirkka" Asko 1950-tal.

Lackad furu. Bär tillverkarens stämplar. Bredd 44 cm. Sitthöjd 43 cm.

Formgivare