385
1019551

MATTA, hårgarnsmatta, Finland 1930-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
17 200 - 22 900 SEK
1 570 - 2 090 USD
Klubbat pris
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Stiliserat figuralt- samt båtmotiv. 390x295 cm.

Bruksslitage. Enstaka fläckar. Kantningen saknas på båda kortsidorna.