45
1089042

Reidar Särestöniemi

(Finland, 1925-1981)
Utropspris
50 000 - 60 000 EUR
564 000 - 676 000 SEK
52 200 - 62 600 USD
Klubbat pris
60 000 EUR

Reidar Särestöniemi
(Finland, 1925-1981)

FROSTBJÖRKAR.

Sign. 73. Olja på duk 135x135 cm.

Proveniens

Köpt direkt av konstnären, därefter i arv inom familjen.

"Jänkä kuin koti" 1.12.2011-30.10.2012,
"Elää mustikan varvuissa pakkasen poikanen",
5.11.2013-30.9.2014,
"Olen karhu, olen kevään lempeä tuuli, olen pan" -Reidar Särestöniemen arktisen maailman ilmestykset, 90-års jubileumutställning 5.2.2015-30.10.2015 Särestöniemi museum.

Konstnär