170
856138

Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Utropspris
20 000 - 25 000 EUR
227 000 - 283 000 SEK
20 900 - 26 100 USD
Klubbat pris
Ilja Jefimovitj Repin
(Ryssland, 1844-1930)

SKISS TILL "SVARTA HAVETS KOSACKER"

Sign. Olja på duk, uppfodrad på pannå. 38x45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Vågig duk.

Proveniens

I ägo av samma familjen sedan början av 1900-talet.

И.Е. Репин
Эскиз к картине "Конец Черноморской вольницы"