172
967405

Savely Zeydenberg

(Ryssland, 1862-1942)
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
11 300 - 17 000 SEK
1 040 - 1 570 USD
Klubbat pris
800 EUR
Savely Zeydenberg
(Ryssland, 1862-1942)

DAMPORTRÄTT (L.V. MURAVJEVA).

Sign. Olja på pannå, 35x27 cm.

Proveniens

I ägo av känd konstsamlare sedan senare delen av 1900-talet.

С. Зайденберг. Портрет Л.В. Муравьевой. 1898