177
1068803

Philip Andreevich Maliavin

(Ryssland, 1869-1940)
Utropspris
30 000 - 32 000 EUR
316 000 - 337 000 SEK
34 300 - 36 600 USD
Klubbat pris
60 000 EUR
Philip Andreevich Maliavin
(Ryssland, 1869-1940)

LANTLIGA KVINNOR (MED BABUSHKA).

Sign. Olja på duk, 54x81 cm.

Proveniens

Köpt av konsthandlare Misha Kagan i Helsingfors på slutet av 1970-talet.