226
1114817

Magnus Enckell

(Finland, 1870-1925)
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
33 800 - 39 400 SEK
3 130 - 3 650 USD
Klubbat pris
4 600 EUR
Magnus Enckell
(Finland, 1870-1925)

NAKENPORTRÄTT.

Osign. Olja på duk, uppfodrad på pannå, 77x58.

Revor.

Proveniens

Konstnärens familj.

Tikanojas konsthem, 1998.