228
1112838

Verner Thomé

(Finland, 1878-1953)
Utropspris
800 - 1 200 EUR
9 020 - 13 500 SEK
835 - 1 250 USD
Klubbat pris
750 EUR

Verner Thomé
(Finland, 1878-1953)

PORTRÄTT AV EN DAM (JUDITH CHYDENIUS).

Sign. 1923. Olja på duk, 92x65 cm.

Verner Thomé Minnesutställning, Galerie Hörhammer, Helsingfors 1955.

Konstnär