238
1095734

Elias Muukka

(Finland, 1853-1938)
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
84 300 - 105 000 SEK
9 160 - 11 400 USD
Klubbat pris
Elias Muukka
(Finland, 1853-1938)

ELIAS MUUKKA, "VINTERDAG".

Signerad och daterad 1916. Olja på duk. 140x98 cm.

Smärre krackelyr.

Pohjanmaan museo, Vasa 2010.