270
1118423

Ellen Thesleff

(Finland, 1869-1954)
Utropspris
18 000 - 20 000 EUR
203 000 - 225 000 SEK
18 800 - 20 900 USD
Klubbat pris
15 000 EUR
Ellen Thesleff
(Finland, 1869-1954)

SPINNANDE KVINNA.

Sign. 1924. Olja på duk, 60x50 cm.

Proveniens

H. Gadolin

Taidekeskus Pyrri 1989.

Konstnär