276
1074940

Ellen Thesleff

(Finland, 1869-1954)
Utropspris
6 000 EUR
67 600 SEK
6 260 USD
Klubbat pris
4 000 EUR

Ellen Thesleff
(Finland, 1869-1954)

SITTANDE KVINNA.

Sign. Olja på pannå, 17,5x23 cm.

Ellen Thesleff 100 års jubileumsutställning Ateneum 1969, no 17.
Konstsalongen 1990, no 10.
Mikkelin taidemuseo 1991, no 10.

Konstnär