55
1034008

KAFFEKANNA, silver, av Petter Eneroth, Stockholm, Gustaviansk.

Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
10 500 - 15 700 SEK
1 140 - 1 700 USD
Klubbat pris

Cylindrisk, på fyra tassfötter. Ciselerad kantdekor. På locket rosenkvist. Rakt handtag av ebenholts, med tapp.

Smärre slitage. Bucklor. Reparation.