Ilja Jefimovitj Repin

(Ryssland, 1844-1930)
Ilja Jefimovitj Repin
(Ryssland, 1844-1930)

ILJA JEFIMOVITJ REPIN, MANPORTRÄTT (TROLIGEN MISHA KUDRYAVTSEV)

Sign. Blyertspenna, 33x26 cm.

Proveniens

I ägo av samma familjen sedan senare delen av 1900-talet.

Klubbat pris
1 850
20 850
1 931
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
Budhistorik (8 bud)
5 maj 2019 14:48
1 850 EUR
5 maj 2019 14:47
1 800 EUR
5 maj 2019 14:47
1 800 EUR
1 maj 2019 12:48
1 700 EUR
26 apr 2019 10:34
1 600 EUR
19 apr 2019 21:47
1 450 EUR
18 apr 2019 8:00
1 400 EUR
17 apr 2019 22:55
1 000 EUR