Helena Tynell

(Finland, 1918-2016)
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)

HELENA TYNELL, vas, signerad Helena Tynell, Riihimäen Lasi Oy.

Flerfärgad slipad kristall. signerad 'Mallikappale' (modellexemplar). Vas modellen ej varit i serieproduktion. Höjd 27 cm.

Repor och mindre nagg undertill.

Formgivare

Klubbat pris
1 800
20 286
1 878
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
Budhistorik (20 bud)
9
5 maj 2019 14:08
1 800 EUR
5 maj 2019 14:08
1 750 EUR
9
5 maj 2019 14:08
1 660 EUR
8
5 maj 2019 14:08
1 610 EUR
9
5 maj 2019 14:05
1 560 EUR
8
5 maj 2019 14:05
1 510 EUR
9
5 maj 2019 14:05
1 500 EUR
9
5 maj 2019 14:04
1 450 EUR
8
5 maj 2019 14:04
1 400 EUR
9
5 maj 2019 14:03
1 350 EUR
8
5 maj 2019 14:02
1 300 EUR
5 maj 2019 13:33
1 250 EUR
5 maj 2019 11:41
1 200 EUR
2 maj 2019 19:21
1 150 EUR
20 apr 2019 17:31
1 100 EUR
20 apr 2019 17:31
1 100 EUR
20 apr 2019 14:03
1 050 EUR
19 apr 2019 22:18
1 000 EUR
19 apr 2019 8:03
520 EUR
18 apr 2019 16:04
500 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977