Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Jørn Utzon

(Danmark, 1918-2008)
Jørn Utzon
(Danmark, 1918-2008)

JØRN UTZON, taklampor, 2 st, U336, för Artek Valaistustyö, 1900-talets mitt.

Blå samt vit metall. Bär tillverkaren stämpel. Kupans höjd 23 cm. Diamter 23 cm.

Slitage. Repor. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis.

400
4 128
458
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (4 bud)
29 apr 2019 19:54
400 EUR
21 apr 2019 16:29
170 EUR
20 apr 2019 19:27
150 EUR
19 apr 2019 8:28
100 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist design
+358 (0)40 1284 977

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13