Werner West

(Finland, 1890-1959)
Werner West
(Finland, 1890-1959)

WERNER WEST, fåtöljer, ett par, Wilh. Schaumans Fanerfabrik Ab, Jyväskylä 1930-tal.

Formpressad björkplywood och massiv björk, löstagbar sits, fast stoppad klädsel. Bredd 64 cm, sitthöjd 42 cm, totalhöjd 87 cm.

Renoverade.

Klubbat pris
1 300
14 729
1 356
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Budhistorik (33 bud)
9
5 maj 2019 14:09
1 300 EUR
11
5 maj 2019 14:09
1 250 EUR
9
5 maj 2019 14:07
1 200 EUR
11
5 maj 2019 14:07
1 200 EUR
9
5 maj 2019 14:07
1 050 EUR
11
5 maj 2019 14:07
1 000 EUR
11
5 maj 2019 14:07
980 EUR
9
5 maj 2019 14:07
960 EUR
11
5 maj 2019 14:06
940 EUR
10
5 maj 2019 14:06
920 EUR
11
5 maj 2019 14:06
900 EUR
10
5 maj 2019 14:06
880 EUR
11
5 maj 2019 14:05
860 EUR
10
5 maj 2019 13:52
840 EUR
8
5 maj 2019 13:37
820 EUR
9
5 maj 2019 13:15
800 EUR
10
5 maj 2019 12:59
640 EUR
5 maj 2019 12:51
620 EUR
10
5 maj 2019 12:47
600 EUR
9
5 maj 2019 12:40
570 EUR
8
5 maj 2019 12:30
550 EUR
5 maj 2019 12:17
520 EUR
5 maj 2019 11:20
500 EUR
2 maj 2019 22:05
430 EUR
2 maj 2019 18:29
410 EUR
1 maj 2019 13:18
390 EUR
24 apr 2019 9:48
370 EUR
23 apr 2019 20:20
350 EUR
23 apr 2019 19:18
220 EUR
23 apr 2019 18:56
200 EUR
21 apr 2019 12:09
60 EUR
20 apr 2019 11:02
55 EUR
19 apr 2019 7:55
50 EUR

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977