Olli Lyytikäinen

(Finland, 1949-1987)
Olli Lyytikäinen
(Finland, 1949-1987)

OLLI LYYTIKÄINEN, "TRE PYRAMIDER OCH SFINXEN".

Sign. 1974. Akvarell 56 x 64 cm.

Ej examinerad ur ram.

"Olli Lyytikäinen, retrospektiv", Salo konstmuseum 2014.
"Olli Lyytikäinen", Nordiska Akvarellmuseet, 2014.
"Orientens lockelse", Tikanojas konsthem, Vasa. 2005, Salon taidemuseo 2005.
"Olli Lyytikäinen", Kiasma 2000.

Amos Andersons konstmuseum: Fyrfärgad dröm, bild på sidan 88.

Klubbat pris
20 200
212 908
23 117
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Budhistorik (27 bud)
5 maj 2019 15:18
20 200 EUR
5 maj 2019 15:16
20 000 EUR
5 maj 2019 15:16
20 000 EUR
5 maj 2019 15:16
19 750 EUR
5 maj 2019 15:16
19 550 EUR
5 maj 2019 15:15
19 100 EUR
5 maj 2019 15:15
18 900 EUR
5 maj 2019 15:13
18 550 EUR
5 maj 2019 15:13
18 350 EUR
5 maj 2019 15:12
18 150 EUR
5 maj 2019 15:12
17 950 EUR
5 maj 2019 11:03
17 700 EUR
5 maj 2019 11:03
17 500 EUR
5 maj 2019 10:46
16 700 EUR
5 maj 2019 10:46
16 500 EUR
5 maj 2019 10:40
16 100 EUR
5 maj 2019 10:40
15 900 EUR
5 maj 2019 10:29
14 700 EUR
5 maj 2019 10:29
14 500 EUR
4 maj 2019 8:07
12 200 EUR
4 maj 2019 8:07
12 000 EUR
4 maj 2019 8:07
11 700 EUR
4 maj 2019 8:07
11 500 EUR
3 maj 2019 11:08
4 000 EUR
1 maj 2019 0:34
2 200 EUR
28 apr 2019 20:01
2 000 EUR
28 apr 2019 16:39
1 000 EUR