PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 9224, Taito Oy, 1900-talets mitt.

Polerad mässing. Foten beklädd med tvinnat läderband. Bär tillverkarens stämpel. Höjd 54 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
5 500
62 315
5 738
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
Budhistorik (24 bud)
9
5 maj 2019 15:24
5 500 EUR
13
5 maj 2019 15:24
5 500 EUR
9
5 maj 2019 15:23
5 200 EUR
11
5 maj 2019 15:22
5 000 EUR
12
5 maj 2019 15:22
4 800 EUR
11
5 maj 2019 15:20
4 400 EUR
5 maj 2019 15:17
4 200 EUR
10
5 maj 2019 15:17
4 000 EUR
10
5 maj 2019 15:12
3 900 EUR
9
5 maj 2019 15:11
3 800 EUR
10
5 maj 2019 15:11
3 800 EUR
9
5 maj 2019 15:06
3 700 EUR
5 maj 2019 15:01
3 600 EUR
8
5 maj 2019 12:46
3 500 EUR
2 maj 2019 19:32
3 200 EUR
27 apr 2019 18:55
3 100 EUR
26 apr 2019 22:44
3 000 EUR
26 apr 2019 11:16
2 800 EUR
25 apr 2019 19:31
2 500 EUR
21 apr 2019 20:59
1 800 EUR
20 apr 2019 23:39
1 350 EUR
18 apr 2019 20:54
1 250 EUR
18 apr 2019 20:51
1 200 EUR
18 apr 2019 10:35
1 000 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492