PREBEN FABRICIUS & JØRGEN KASTHOLM, fåtöljer, ett par "Scimitar" chairs, Ivan Schlechter 1960-tal.

Brunt läder med underrede i rostfritt stål. Bär tillverkarens stäplar.

Åldersrelaterat slitage och fläckar.

Modellen formgavs 1962.

Klubbat pris
15 300
172 431
15 966
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
Budhistorik (46 bud)
5 maj 2019 15:22
15 300 EUR
9
5 maj 2019 15:20
15 100 EUR
5 maj 2019 15:20
15 000 EUR
5 maj 2019 15:20
14 900 EUR
9
5 maj 2019 15:20
14 700 EUR
5 maj 2019 15:19
14 500 EUR
9
5 maj 2019 15:19
14 300 EUR
5 maj 2019 15:19
14 100 EUR
9
5 maj 2019 15:19
14 100 EUR
5 maj 2019 15:18
13 900 EUR
9
5 maj 2019 15:17
13 700 EUR
11
5 maj 2019 15:17
13 500 EUR
5 maj 2019 15:17
13 300 EUR
10
5 maj 2019 15:16
13 100 EUR
5 maj 2019 15:16
13 000 EUR
5 maj 2019 15:16
12 900 EUR
9
5 maj 2019 15:16
12 700 EUR
10
5 maj 2019 15:16
12 500 EUR
9
5 maj 2019 15:16
12 400 EUR
10
5 maj 2019 15:15
12 200 EUR
5 maj 2019 15:15
12 000 EUR
10
5 maj 2019 15:15
12 000 EUR
5 maj 2019 15:15
11 200 EUR
5 maj 2019 15:15
11 000 EUR
5 maj 2019 15:15
11 000 EUR
5 maj 2019 15:15
10 400 EUR
9
5 maj 2019 15:15
10 200 EUR
5 maj 2019 15:15
9 800 EUR
9
5 maj 2019 15:15
9 600 EUR
5 maj 2019 5:30
9 200 EUR
5 maj 2019 5:30
9 000 EUR
2 maj 2019 9:04
8 800 EUR
8
2 maj 2019 9:04
8 600 EUR
8
1 maj 2019 23:29
8 400 EUR
1 maj 2019 23:05
8 200 EUR
1 maj 2019 23:05
8 000 EUR
1 maj 2019 14:01
7 800 EUR
1 maj 2019 13:12
7 600 EUR
1 maj 2019 13:12
7 500 EUR
25 apr 2019 16:47
7 400 EUR
25 apr 2019 16:47
7 200 EUR
24 apr 2019 19:29
7 000 EUR
22 apr 2019 11:52
6 000 EUR
18 apr 2019 18:29
5 500 EUR
18 apr 2019 10:35
3 500 EUR
17 apr 2019 23:16
3 000 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977