Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

GUNNEL NYMAN, VAS. Serpentin. Sign. G. Nyman, Nuutajärvi Notsjö -52.

Frihandsblåst kristall med innesluten opalspiral. Bär etikett. Höjd 38 cm.

Slitage. Bubblor i massan.

Klubbat pris
790
9 014
822
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Budhistorik (7 bud)
5 maj 2019 12:13
790 EUR
23 apr 2019 21:37
770 EUR
19 apr 2019 20:13
750 EUR
19 apr 2019 14:02
520 EUR
18 apr 2019 20:58
500 EUR
18 apr 2019 20:27
320 EUR
18 apr 2019 18:33
300 EUR
Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977